Skip to main content

Penzion POODŘÍ, Komenského 260, 742 01 Suchdol nad Odrou,  (+420) 731 467 643

Dům s pečovatelskou službou

Virtuální prohlídka pečovatelským domem v Suchdole nad OdrouDům má jedno podzemní a 3 nadzemní podlaží. V přízemí je společenská míst-nost, 3 byty pro vozíčkáře a 7 bytů běžných, v 1. patře je 11 běžných bytů, ve 2. patře je 9 běžných bytů a 1 byt nájemní. V suterénu se nachází technické zázemí domu, sklepní kóje pro nájemníky, 2 místnosti pro poskytování služeb a sprcha. Z celkem 30 bytů má 17 balkon. Celý dům je řešen bezbariérově pomocí výtahu. Vytápění domu je ústřední s plynovou kotelnou v suterénu.

Byty - běžné
Všech 27 bytů je přibližně stejných, jejich plocha se pohybuje od 41,3 m2 do 45,9 m2. Dispoziční uspořádání je u všech stejné - zádveří, koupelna + WC, komora, pokoj (cca 21 m2), kuchyň (cca 7,5 m2). Zádveří je vybaveno jednou či dvěma skříněmi, v koupelně je vana s madly na zdi, umývadlo, WC a přívod vody pro pračku, kuchyň je vybavena kuchyňskou linkou, elektrickým sporákem s troubou a potravinovou skříňkou. Kromě pokoje jsou všechny místnosti vybaveny svítidly. U bytů v podkroví se nachází zčásti zkosený podhled a tomu je přizpůsobeno vybavení kuchyní.

Byty - vozíčkářské
Dispoziční uspořádání podobné jako u běžných bytů, pouze chybí komora. Všechny dveře jsou širší, koupelna je zvětšená pro umožnění pohybu na vozíku, kuchyňská linka je snížená a přizpůsobená práci vsedě. V koupelně není vana, ale sprcha se sedátkem, u WC jsou sklopná madla.

Nájemné a další platby
Čisté nájemné vychází z vyhlášky MF č. 176/1993 a pohybuje se v závislosti na velikosti a vybavení bytu a příslušenství v rozmezí cca 1850 až 2050 Kč měsíčně. Zálohy na služby spojené s užíváním bytů cca 1100 - 1300 Kč měsíčně (teplo, TUV, elektřina spol. prostory, voda, výtah, spol. TV anténa). Elektřinu a případný telefon hradí nájemník samostatně (není rozpočítáno v zálohách na služby).
Nájemní smlouva bude uzavírána na dobu určitou 1 rok a v případě splnění všech podmínek nájemní smlouvy bude automaticky obnovována.

Pečovatelská služba
Zajišťovány jsou tyto služby: dovoz obědů v pracovní dny, pochůzky (nákupy, pošta apod.), jednoduché ošetřovatelské úkony, pomoc při udržování chodu domácnosti, větší úklid domácnosti, praní a žehlení prádla v domácnosti, doprovod k lékaři, pomoc při koupání. Všechny služby jsou placené, pouze dovoz obědů (nikoli cenu oběda) hradí obec Suchdol n. O.
Pečovatelská služba je poskytována pouze v pracovní době.

  • Přečteno: 8458